امضای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی نجف و کاشان
امضای تفاهم‌نامه خواهرخواندگی نجف و کاشان
شهردار کاشان از امضای تفاهم‌نامه همکاری و مبادلات اقتصادی و فرهنگی با مسئولان نجف اشرف خبر داد.

به گزارش آرمانشهر ، حسن بخشنده در گفت‌وگویی اظهار کرد: بر اساس بیانیه مشترک برقراری روابط دیپلماتیک بین جمهوری اسلامی ایران و عراق، با هدف ارتقای درک متقابل و دوستی میان شهروندان دو کشور و توسعه همکاری‌های بین دو شهر، با رایزنی‌های دوستانه به تفاهم در زمینه ایجاد رابطه خواهرخواندگی دست یافته‌ایم.

وی افزود: در این توافقنامه تصریح شده که دو شهر کاشان و نجف بر اساس اصول برابری و نفع متقابل، ارتقای ارتباطات دوستانه مردمی و تعامل اقتصادی و تجاری هماهنگی‌های لازم را انجام دهند.

شهردار کاشان تصریح کرد: همچنین همکاری فعال در زمینه‌های اقتصادی، گردشگری مذهبی، گردشگری سلامت، تجارت، علم و فناوری، توسعه و عمران شهری، کشاورزی، فرهنگ، ورزش، بهداشت و آموزش کارکنان از دیگر موارد این تفاهم‌نامه است.

بخشنده گفت: تأکید بر صرف تلاش مشترک برای امضای توافقنامه رسمی در مورد ایجاد رابطه خواهرخواندگی در اسرع وقت محور دیگر این تفاهم‌نامه محسوب می‌شود.

شهردار کاشان ادامه داد: تفاهم‌نامه همکاری کاشان و نجف اشرف بر اساس فرآیند تعریف شده مراجع ذیصلاح دو کشور، تنظیم و در سه نسخه به زبان‌های عربی، انگلیسی و فارسی نوشته شده است.

  • منبع خبر : ایسنا