افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان باید متناسب با تورم موجود باشد
افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان باید متناسب با تورم موجود باشد
رئیس مجمع نمایندگان فارس  در مجلس شورای اسلامی گفت: لازم است تا افزایش حقوق شاغلین و بازنشستگان باید متناسب با تورم موجود باشد اما امروز بازنشستگان ما در تامین هزینه های درمان خود و همسرانشان مانده اند.

به گزارش آرمانشهر فارس، دکتر علیرضا پاک فطرت، رئیس مجمع نمایندگان فارس  در مجلس شورای اسلامی در جمع مسئولان تشکلهای کارگری استان فارس که به میزبانی تشکیلات خانه کارگر برگزار شد ضمن تقدیر از تلاش ها و پیگیری های روسای کانون های باز نشستگی کارگری گفت: از تمام مشکلات قشر شریف و زحمتکش کارگران و کارکنان دولت مطلع هستم و در بسیاری از موارد حق را به شما می دهم.
وی افزود: در پیگیری های عزیزان بازنشسته و تجمعات قانونی آنها نباید به حرمتشان خدشه ای وارد شود و البته نباید موجبات سوء استفاده دشمنان داخل وخارج رادراین تجمعات فراهم نمود و مقام معظم رهبری به دنبال حق و از گرفتن حق توسط مردم هم راضی هستند اما در هر کاری و در پیگیری های صنفی باید راه حل هم ارائه داد.
نماینده مردم شیراز و زرقان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: انتخاب اعضای هیات امنای صندوق تامین اجتماعی ایران باید توسط نمایندگانی از کارگران کشور انجام شود و اگر این اتفاق بیفتد که تشکیلات کارگری خودشان حق تعیین سرنوشت و انتخاب مدیرانشان را داشته باشند خود من به این مسئله رای می دهم.
عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: در کمیسیون ها و کارگروه های مختلف دفاع خود را از کارگران و قشر ضعیف جامعه ابراز داشته و جلسات متعددی با وزرای اقتصادی دولت و از جمله وزیر کار و سازمان مدیریت و برنامه ریزی  و….برگزار کرده ایم و با جدیت تمام مشکلات را گوشزد کرده ایم اما باید گفت که دولت دستش خالیست و منابع مالی دولت ضعیف شده است.
پاک فطرت در بخش دیگر از سخنان خود گفت: فرقی بین مدیران ناسالم با مدیرانی که تخصص ندارند نیست و دولت باید در راستای مشکلات جامعه کارگری با احصاء و دسته بندی مشکلات قشر کارگر لوایحی را به مجلس ارائه و طرح ها و پیشنهادات این حوزه به مجلس داده شود تا نمایندگان مجلس که برخی از آنها خودشان هم از بازنشستگان هستند پیگیر مطالبات آنها باشند و به نفع معیشت کارگران رای مناسب دهند.

بازنشستگان در تامین هزینه های درمان خود و همسرانشان مانده اند

عضو فراکسیون ایثارگران مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: امروز بازنشستگان ما در تامین هزینه های درمان خود و همسرانشان مانده اند در حالی که در بیشتر کشورهای جهان تجاربی ارزنده در حوزه رفاه و درمان بازنشستگانشان وجود دارد که ما از آنان باید بهره ببریم و آنان را شرمنده خانوده های خود و فرزندان و نوه هایشان نکنیم.
رئیس مجمع نمایندگان فارس همچنین گفت: قرار بود دولت لایحه نظام هماهنگ پرداخت حقوق را به مجلس بیاورد و اکنون ۵ ما از تاریخ ارائه این لایحه گذشته و نیاورده است و در بحث جراحی اقتصادی نیز دولت باید ابتدا  هدف از این جراحی را به مردم می گفت و مسائل کشور و واقعیات موجود را شفاف با مردم خود در میان بگذارد زیرا مردم محرم نظام اسلامند و در تمام صحنه های کشور یار و همراه نظام بوده اند و نباید چیزی را از مردم پنهان کرد.
پاک فطرت افزود: جنگ بین اوکراین و روسیه را نباید فقط جنگ بین دو کشور دانست بلکه این جنگ نوعی جنگ بین المللی است باعث شده تا اقتصاد ومعیشت مردم بیشتر کشورهای جهان تحت تاثیر این جنگ قرارگیرد و امروز تامین نهاده های دامی و محصو لاتی مثل گندم و ذرت سخت شده و بیشتر کشورهای تولید کننده این اقلام از جمله روسیه و اوکراین حاضر به فروش و صادرات آنها نیستند و همین مسئله باعث شده تا قیمت جهانی آنها افزایش یابد و با این وضع بحرانی اقتصاد منطقه ای و جهانی باید بتوان در کنترل کشور و مدیریت بحران های موجود خیلی دقت کرد.
نماینده مردم شیراز و زرقان  یاد آور شد:دولت و دستگاه قضایی تمام تلاش خود را در برخورد با مفسدان اقتصادی داشته اند و اتفاقات خوبی در راستای سلامت اداری کشور خواهد افتاد و معتقدم باید افزایش حقوق بازنشستگان و شاغلین برابر با تورم موجود باشد وگرنه افزایش حقوق به تنهایی دردی را دوا نمی کند.

  • نویسنده : مریم شمالیان