استخدام بی‌رویه و فامیلی جزء اهداف شهرداری‌ها نبوده است
استخدام بی‌رویه و فامیلی جزء اهداف شهرداری‌ها نبوده است
مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان، گفت: فلسفه و هدف ایجاد شهرداری‌ها، استخدام بی‌رویه و فامیلی نبوده بلکه ارائه خدمات مطلوب به شهروندان بوده است.

به گزارش آرمانشهر ، قدرت‌الله فلاح‌نژاد، در آیین معارفه شهردار فیروزآباد، با بیان اینکه شهرداری جایگاه بسیار مهمی نزد مردم دارد، اظهار کرد: شهرداری‌ها باید بر مدار قانون حرکت کرده، انضباط مالی داشته و ساماندهی نیروهای انسانی را در دستور کار خود قرار دهند.

وی با تأکید بر استخدامی در شهرداری‌های لرستان بر مبنای قانون، افزود: شهرداری‌ها باید به اندازه حوزه اختیارات خود درآمدزایی داشته باشند در حالی‌که اینگونه نبوده و کم کاری شده است.

فلاح‌نژاد عنوان کرد: شهرداری فیروزآباد ۳۱ نفر کارمند حقوق بگیر دارد که ماهیانه حدود ۲۲۰ میلیون تومان صرف پرداخت حقوق آنان می‌شود در حالی که ماهیانه حدود ۴۰ میلیون تومان درآمدزایی دارد.

مدیرکل امور شهری و شوراهای استانداری لرستان با بیان این‌که دولت جدید با قاطعیت بیشتری در مقابل استخدام‌های بی‌رویه و تخلفات خواهد ایستاد، ادامه داد: بودجه مصوب شهرداری فیروزآباد در سال ۹۹ حدود سه میلیارد تومان بوده در حالی که سالانه حدود همین مبلغ صرف پرداخت حقوق کارکنان می‌کند.

وی بیان کرد: از سال ۹۶ تاکنون حسابرسی شهرداری فیروزآباد انجام نشده و شهردار جدید باید اولین اقدام خود را به روز کردن حسابرسی قرار دهد و به این موضوع نیز توجه کند که سرانه فضای سبز این شهر کم است.

فلاح‌نژاد ادامه داد: همچنین تعدیل نیروهای مازاد به دور از تنش باید یکی‌از برنامه‌های شهردار جدید باشد و اقدامات لازم جهت احداث کارخانه شن و ماسه را به منظور درآمدزایی برای شهرداری در دستور کار خود قرار دهد.

در ادامه مرتضی مهدوی‌کیا، فرماندار سلسله، نیز مبلمان شهری مناسب را یکی‌از مهم‌ترین نیازهای شهروندان دانست و افزود: جلوگیری از استخدام‌های بی‌رویه در راستای شایسته سالاری و هدفمند کردن امور شهرداری یکی‌از موضوعاتی بوده که در دفتر امور شهری و شوراهای استانداری طی سال‌های اخیر به خوبی دنبال شده‌است.

وی با اشاره به معضل دفع پسماندهای شهر الشتر در منطقه گردشگری خرگوش‌ناب، عنوان کرد: رفع این معضل سال‌ها به عنوان یکی‌از مهم‌ترین مطالبات مردم شهرستان مطرح شده اما تاکنون اقدام اساسی در راستای آن صورت نگرفته است.

مهدوی‌کیا بیان کرد: با توجه به اینکه چاه‌های آب شرب شهر الشتر در این منطقه قرار دارند و یکی‌از مناطق گردشگری شهرستان است انتظار می‌رود که شهرداری مکانی با ساختارهای موردنظر را پیدا کرده و این مسئله را حل کند.