از احداث ۵۵۰۰ مسکن تا تبدیل ۹۰ درصد جاده‌های شهرستان فارسان به چهاربانده
از احداث ۵۵۰۰ مسکن تا تبدیل ۹۰ درصد جاده‌های شهرستان فارسان به چهاربانده
مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری گفت: براساس پیش‌بینی‌های انجام شده طی 4 سال آینده بیش از 5500 مسکن در شهرستان فارسان احداث می‌شود.

به گزارش آرمانشهر چهارمحال وبختیاری حسینعلی مقصودی در شورای اداری شهرستان فارسان اظهارداشت: تاکنون ۶ هزار و ۲۲۶ نفر از متقاضیان شهرستان فارسان در قالب نهضت ملی مسکن ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد ۱۷۰۴ متقاضی حائز شرایط و ۹۵۰ نفر تأیید نهایی شدند.

وی از ساخت ۵۵۳۴ واحد مسکونی طی چهار سال آینده در این شهرستان خبر داد و افزود: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده سالانه ۱۳۸۴ واحد مسکونی در شهرستان فارسان باید احداث شود اما کمبود زمین در این شهرستان یکی از مشکلات اصلی است.

مدیرکل راه و شهرسازی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه ۱۲ پروژه نیمه تمام در شهرستان فارسان وجود دارد، بیان کرد: فرهنگسرای باباحیدر، سالن بوکس جونقان، تکمیل محور پردنجان به جونقان، تکمیل سالن ورزشی فیل‌آباد، مصلی نماز جمعه باباحیدر و فارسان، بازنگری طرح جامع جونقان و فارسان، تکمیل فرمانداری فارسان و زمین چمن باباحیدر و سالن ورزشی ده‌چشمه ازجمله این طرح‌ها است.

مقصودی با بیان اینکه به جز مصلای نماز جمعه، ۶۵ میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل پروژه‌های مذکور نیاز است، ادامه داد: در حال حاضر ۱۳۰ کیلومتر جاده در این شهرستان وجود دارد که ۹۰ درصد  آن به چهار خطه تبدیل می‌شود.

  • نویسنده : سما عسگری
  • منبع خبر : آرمانشهر چهارمحال و بختیاری