ادامه بلاتکلیفی در شهرداری صائین‌قلعه
ادامه بلاتکلیفی در شهرداری صائین‌قلعه
فرماندار ابهر از رد مجدد استیضاح شهردار صائین‌قلعه به علت خارج بودن از قانون و مقررات خبر داد.

احمد ذوالقدر در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به موضوع استیضاح علیرضا کاظمی، شهردار صائین‌قلعه توسط شورای اسلامی این شهر، اظهار کرد: مصوبه شورای اسلامی شهر صائین‌قلعه مبنی بر استیضاح شهردار، به دلیل رعایت نشدن مراحل قانونی، توسط کمیته انطباق فرمانداری ابهر رد شده است.

وی با بیان اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر صائین‌قلعه در مورد، استیضاح یا برکناری شهردار باید توسط هیات تطبیق، تایید شود، اضافه کرد: با توجه به رد مصوبه شورای شهر صائین‌قلعه در جلسه هیئت تطبیق، علیرضا کاظمی همچنان شهردار قانونی این شهر است.

این مسئول با بیان اینکه مصوبه شورای اسلامی شهر صائین‌قلعه مبنی بر برکناری شهردار با چهار رای به فرمانداری جهت تایید ارسال شده بود که این مصوبه رد شد، خاطرنشان کرد: این دومین بار است که استیضاح شهردار توسط شورای اسلامی شهر صائین‌قلعه با رای هیئت تشخیص فرمانداری ابهر رد می‌شود.

نخستین جلسه استیضاح شهردار صائین‌قلعه ۲۵ فروردین‌ماه امسال برگزار شد که در جلسه نخست، اعضای شورا از پاسخ‌های شهردار قانع نشده و جلسه دوم نیز ۲۷ فروردین برگزار و در نهایت پاسخ‌ها در این جلسه نیز اعضای شورا را راضی نکرده و رای برکناری شهردار صائین‌قلعه صادر شد.

با رد مصوبه شورای اسلامی شهر صائین‌قلعه، دومین‌ جلسه استیضاح شهردار نیز ۶ اردیبهشت‌ماه برگزار شد که طی این جلسه نیز در نهایت از پنج عضو شورای اسلامی این شهر چهار عضو مجددا رای به برکناری شهردار این شهر داده و حمید معینی را به عنوان شهردار سرپرست شهرداری معرفی کردند که این‌ مصوبه نیز دوباره رد شد.