اختصاص ردیف ویژه برای بانوان در بودجه شهرداری مشهد
اختصاص ردیف ویژه برای بانوان در بودجه شهرداری مشهد
عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد گفت: پیرو مذاکراتی که با شهردار مشهد صورت پذیرفته، قول مساعد اخذ شد که در سال آتی ردیف بودجه مشخصی برای بانوان داشته باشیم تا بدانیم چند درصد از این بودجه برای برنامه‌های ویژه بانوان و خانواده در نظر گرفته می‌شود.

به گزارش آرمانشهر فاطمه سلیمی در مورد اهداف و اقداماتی که بناست در کمیسیون بانوان و خانواده مورد پیگیری قرار گیرد، اظهار کرد: کمیسیون بانوان و خانواده برای اولین بار در دوره شوراهای اسلامی شهر مشهد تشکیل شد.

وی افزود: بر اساس آیین‌نامه در ذیل این کمیسیون باید تنها پنج کارگروه رسمی تشکیل شود، از همین رو پیرامون مسائل اصلی حوزه بانوان از اصحاب رسانه و صاحب نظران در حوزه بانوان و خانواده دعوت می‌کنیم تا به ما یاری رسانند.

عضو هیات رئیسه شورای اسلامی شهر مشهد تصریح کرد: حمایت از انجمن‌ها و تشکل‌هایی که در حوزه بانوان و خانواده فعالیت دارند، ۲ نگاه کلی و راهبرد اصلی ما در بحث کمیسیون بانوان و خانواده است؛ به عنوان اولین دستور کار این کمیسیون پیرامون ویژه برنامه‌های هفته گرامیداشت مقام زن و عناوین کارگروه‌های ذیل کمیسیون گفت‌وگو صورت می‌پذیرد.

به گزارش آرمانشهر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر مشهد، سلیمی خاطرنشان کرد: بودجه‌های بسیاری در شهر هزینه می‌شود که در ردیف‌های کلی حمایت از انجمن‌ها، ورزش، ساخت و تجهیز پارک‌ها و… است ولی اگر در بخش‌های مختلف کشور پیرامون حوزه زنان بررسی کنید، درمی‌یابید که در ردیف‌های بودجه برای بانوان اعتبارات کمی اختصاص پیدا کرده است.