احصای نیازهای ۱۶۷محله/ تنها ۲ درصد از بودجه شهرداری شیراز توسط دولت تامین می‌شود
احصای نیازهای ۱۶۷محله/ تنها ۲ درصد از بودجه شهرداری شیراز توسط دولت تامین می‌شود
شهردار شیراز گفت: نیازهای ۱۶۷ محله شیراز شناسایی و احصا شده که براساس اولویت‌های هر محله، پروژه‌های متناسب تعریف و اجرا خواهند شد.

به گزارش آرمانشهر سید احسان اصنافی شهردار شیراز در میزخدمت مسجدمحوری در مسجد رسول اعظم (ص) واقع در بلوار فضیلت در شهرداری منطقه ۳ اظهار داشت: نیازهای ۱۶۷ محله شیراز شناسایی و احصا شده که براساس اولویت‌های هر محله، پروژه‌های متناسب تعریف و اجرا خواهند شد.

وی درمورد بودجه شهرداری شیراز افزود: تنها ۲ درصد از بودجه شهرداری شیراز توسط دولت تامین می‌شود.شهردار شیراز ادامه داد: از کل بودجه امسال تنها چهار هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان از محل عوارض تامین خواهد شد و مابقی از محل سایر درآمدهای شهرداری است.

اصنافی در ادامه به موضوعات و مسائل منطقه پرداخت و با اشاره به پل هوایی به عنوان یکی از درخواست‌های مردمی گفت: هزینه هر پل پله‌ای حدود ۶ میلیارد تومان است که در سطح شهر به بیش از ۱۰۰ پل نیاز است اما باتوجه به بررسی‌های کارشناسی پلیس و حمل و نقل شهرداری شیراز سالانه تعدادی از آن در دستورکار قرار می‌گیرد.

وی درخصوص آسفالت عنوان کرد: آسیب آسفالت به دلیل نوسانات قیمت قیر طی سه سال گذشته روی هم جمع شده است.

شهردار شیراز اولویت‌های آسفالت در شهر شیراز را مرمت، رفع چاله‌های سطح شهر و روکش کوچه‌های خاکی اعلام کرد و اذعان داشت: به دلیل هوای مناسب به شهرداران مناطق اعلام شده تا آخر اردیبهشت لکه گیری و چاله های سطح مناطق گرفته شود.

وی با بیان اینکه قیر دولتی به شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر تعلق می‌گیرد، تصریح کرد: روکش آسفالت باتوجه به چند ده برابر شدن قیمت قیر تنها در کوچه‌های خاکی سطح شهر انجام خواهد شد.

مسعود زارعی، عضو و ناظر شورای اسلامی شهر شیراز در منطقه ۳ شهرداری شیراز در این میزخدمت مسجدمحوری گفت: تلاش است با برگزاری جلسات، دیدارها و میزهای خدمت باری از دوش مردم برداشته شده و بخشی از مسائل حل شود.وی گفت: درخواست‌های مردم باید پیگیری شده و تاثیرات این جلسات را مردم باید در سطح شهر ببینند.

  • نویسنده : منصوره خسروبیگ
  • منبع خبر : آرمانشهر فارس