اجرای ۳۳ طرح در حوزه زاینده‌رود ۲۰ هزار اشتغال  ایجاد می‌کند
اجرای ۳۳ طرح در حوزه زاینده‌رود ۲۰ هزار اشتغال  ایجاد می‌کند
رئیس شورای عالی چهارمحال و بختیاری گفت: اجرای 33 طرح کشاورزی در حوزه زاینده‌رود ۲۰ هزار اشتغال مستقیم در استان ایجاد می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری آرمانشهر، سیاوش سلیمانی در جمع خبرنگاران اشتغال پایدار، تأمین مسکن، مدیریت آب کشاورزی را ازجمله مطالبات مردم استان دانست و اظهارداشت: چهارمحال وبختیاری ۱۱ درصد آب و یک درصد خاک کشور را به خود اختصاص داده است اما متاسفانه مشکلات عدیده‌ای در استان وجود دارد و کم‌ابی نیز این مشکلات را دو چندان کرده است.

وی با اشاره به مشکلات حوزه کشاورزی افزود: بیشتر اراضی استان دیم هستند و باید از سیستم آبییاری قطره‌ای استفاده کنند و مشکل تأمین آب اراضی کشاورزی تا حدودی رفع شود.

رئیس شورای عالی چهارمحال و بختیاری با اشاره به ارتباط مستقیم کشاورزی و اقتصاد بیان کرد: توسعه بخش کشاورزی منجر به رونق اقتصادی خواهد شد اما متأسفانه کمبود منابع آبی تمامی روستاها را دچار مشکل کرده است به گونه‌ای که ۲۰۰ روستای استان با تانکر آبرسانی می‌شوند.

رئیس شورای عالی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه استان باید قطب گردشگری شود، تصریح کرد: با توجه به شرایط آب و هوایی و ظرفیت‌های موجود، استان به عنوان قطب گردشگری معرفی شود اما متأسفانه تاکنون این اتفاق رخ نداده است.

سلیمانی با بیان اینکه در حال حاضر ۹۶ بوم‌گردی و خانه مسافر در شهرستان سامان وجود دارد، گفت: این تعداد بوم گردی پاسخگوی نیاز مسافران نیست اما دریافت مجوز و بروکراسی اداری سبب شده تا استقبال از راه‌اندازی بوم گردی و خانه مسافر کاهش یابد که باید در این زمینه تمرکز بیشتری شود تا دریافت مجوزات آسان گردد.

وی با بیان اینکه ۳۳ طرح در حوزه زاینده‌رود داریم، افزود: این طرح‌ها مجوز اولیه را داشتند اما پروانه بهره‌برداری آب برایشان صادر نشده که اگر وزارت نیرو مشکل آب این طرح‌ها را حل کند بالغ بر ۲۰ هزار اشتغال مستقیم ایجاد می‌شود.

رئیس شورای عالی چهارمحال و بختیاری با بیان اینکه تکمیل محورهای مواصلاتی استان امری ضروری است خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه استان در یک بن‌بست قرار گرفته است بنابراین نیاز داریم تا محورهای مواصلاتی تکمیل وبه بهره‌برداری برسند و از این راه درب‌های صادرات و واردات بر روی استان گشوده شود.

سلیمانی گفت: تکمیل محورهایی ازجلمه محور مواصلاتی شهرکرد ـ بروجن به لردگان خوزستان، شهرکرد ـ شلمزار به ناغان اردل، شهرکرد ـ فارسان به مسجدسلیمان و تونل گردنه چری سبب کاهش تصادفات خواهد شد.

  • نویسنده : سما عسگری
  • منبع خبر : آرامانشهر چهارمحال و بختیاری