ابهری‌ها منتظر تعیین تکلیف شهردار انتخابی هستند
ابهری‌ها منتظر تعیین تکلیف شهردار انتخابی هستند
رئیس شورای اسلامی شهر ابهر گفت: با ارسال مدارک فرد منتخب برای تصدی پست شهرداری ابهر به استانداری، منتظر تاییدیه مراجع ذی‌صلاح هستیم.

به گزارش آرمانشهر ،خدیجه نوروزی صبح امروز (۲۰ آذرماه) در دیدار با امام جمعه ابهر با بیان مطالبی درباره روند انتخاب شهردار تا به امروز، اظهار کرد: با اعتقادی که به شفافیت و استفاده از خِرد جمعی در شورا داریم، گزینه‌های متعددی برای تصدی پست شهرداری ابهر از سوی شورا مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: دو گزینه نهایی شورا بعد از انتخاب، بنا به دلایلی انصراف خود را از پذیرش این پست اعلام و شورا با انتخاب گزینه سوم و ارسال مدارک به استانداری، منتظر تاییدیه مراجع ذی‌صلاح است.

این مسئول با اشاره به توقع و انتظار مردم از شوراها درباره تعیین تکلیف سریع‌تر شهردار، ادامه داد: در شریط کنونی که شهرداری به صورت سرپرستی اداره می‌شود، شاهد یک نوع بلاتکلیفی به لحاظ کارهای اداری و اجرایی هستیم که با تعیین وضعیت شهردار و حمایت‌های مسئولان از این مرحله عبور خواهیم کرد.

نوروزی با تاکید بر اینکه اولویت اصلی و اول ما در شرایط فعلی، انتخاب شهردار و خروج از بلاتکلیفی شهر که بخشی از این آسیب متوجه شورای شهر خواهد بود است، تصریح کرد: با توجه به تقارن این اتفاق به دلیل نداشتن فرماندار و بخشدار که تبدیل به یک معضل برای شهر شده و بیشترین خسارت متوجه شهروندان بوده که به اهمیت این موضوع افزوده است.

امام جمعه ابهر نیز در ادامه این دیدار با اشاره به اهمیت شوراها و گستردگی وظایف شوراها، اظهار کرد: با توجه به اینکه بروز هرگونه شرایط و اتفاقات و حوادث طبیعی در شهر محتمل است، به همین خاطر بدون شهردار ماندن شهر، امری پسندیده و معقول نیست.

حجت‌الاسلام سعید مرادپور با بیان اینکه شوراها در قانون اساسی دارای اختیارات فراوانی هستند و صرفاً به این موضوع که شورای شهرداری باشند، نباید اکتفا کرد، ادامه داد: شورا به عنوان یک پارلمان محلی کوچک می‌تواند از داشته‌های خود در راستای رشد و توسعه شهر استفاده کند.

وی با تاکید بر اینکه اعضای شورا باید تلاش کند با انتخاب یک شهردار آینده‌نگر و دارای برنامه‌های مدون و بلندمدت افق‌های خوبی برای شهر متصور باشند، افزود: ابهر دارای استعدادها و نیروهای انسانی توانمند بسیار غنی است که با تشکیل کمیته‌های مختلف می‌توان از حضور این استعدادها استفاده سازنده داشت و با ایجاد نقطه مشترک از تفاوت‌ها به زیبایی جامعه کمک شایانی کرد.

سعید بهاوری، دیگر عضو شورای شهر ابهر نیز در ادامه این جلسه با اشاره به برخی کمبودها و ضعف‌ها به ویژه در امر اطلاع‌رسانی، عنوان کرد: شورا آن‌گونه که شایسته است، نتوانسته عملکرد خود را به اطلاع شهروندان برساند. دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که سعی در ایجاد اختلال در کارهای شورا دارند و این در حالی است که اعضای شورا با هدف و نیت خدمت به مردم وارد صحنه شده‌ و برای اثبات این حرف همه تلاش خود را به کار خواهد بست.

دیگر عضو شورا نیز با اشاره به مسائل روی داده پیرامون انتخاب شهردار، تاکید کرد: شوراها منتخب مردم بوده و یکی از وظایف اولویت‌دار شورا انتخاب شهردار است و کسی نمی‌تواند در انتخاب شهردار رای و نظر خود را بر شورا تحمیل کند.

سیدعلی حسینی با بیان اینکه تعارض آرا در شورا امری طبیعی است، افزود: در شورا حتماً این‌گونه نیست که همه دیدگاه‌ها درباره انتخاب شهردار یکسان باشد و آرا با قاطعیت شکل گیرد اما در صورت انتخاب هر گزینه‌ای با اکثریت آرا حامی و پشتیبان شهردار منتخب خواهیم بود.

وی با اشاره به تغییر و تحولات در دولت و جابه‌جایی استانداران، فرمانداران و سایر مدیران، خاطرنشان کرد: با توجه به شرایط موجود تعللی در انجام وظیفه شوراها صورت نگرفته اما امیدواریم با انتخاب یک شهردار پاک‌دست و فراجناحی که بتواند حامی منافع شهر باشد ما هم بتوانیم دِین‌مان را به شهروندان ادا کنیم.