آماده تبادلات فرهنگی با کرواسی هستیم
آماده تبادلات فرهنگی با کرواسی هستیم
شهردار همدان با بیان اینکه آمادگی مشارکت و تبادلات فرهنگی با کشور کرواسی را داریم گفت: می‌توانیم رویدادهای فرهنگی را در ۲ کشور برنامه ریزی و اجرا کنیم.

به گزارش آرمانشهر ، «سید مسعود حسینی» در دیدار سفیر جمهوری کرواسی با جمعی از فرهیختگان و فرهنگیان شهر همدان اظهار داشت: ما در زمینه تبادل گردشگر، نمایشگاه های مشترک، همکاری فناورانه در حوزه مدیریت شهری و نشست های تخصصی درباره صنعت ساختمان سازی می توانیم با کرواسی مشارکت داشته باشیم‌. 

وی از همدان به عنوان کهن ترین شهر ایران یاد کرد و گفت: همدان نخستین دولت شهر ایران است و همین قدمت می تواند فصل مشترک همکاری های دوجانبه باشد. 

شهردار همدان نیروی انسانی را مهمترین سرمایه همدان دانست و افزود: اولین ساختمان شهرداری کشور در سال ۱۲۷۱ در همدان به نام بلدیه ساخته شد که مردم همدان در این راستا مشارکت و همدلی بی نظیری داشتند. 

حسینی با اشاره به جاذبه های طبیعی و تاریخی همدان خاطرنشان کرد: همدان می‌تواند به یک مقصد گردشگری جهانی تبدیل شود.

او توسعه زیرساخت های گردشگری و سرمایه گذاری صنعت توریست را از اولویت های شهرداری همدان ذکر کرد و گفت: در این خصوص آمادگی تدارک رویدادهای مشترک را با کرواسی داریم.

سفیر جمهوری کرواسی در ایران که به دعوت اتاق بازرگانی به همدان سفر کرده با فعالان اقتصادی، فعالان فرهنگی استان دیدار و گفت وگو کرد.

  • منبع خبر : ایرنا