آغاز کاشت درختان میوه در معابر بجنورد
آغاز کاشت درختان میوه در معابر بجنورد
شهردار بجنورد از آغاز کاشت درختان میوه در معابر، خیابان‌ها و فضاهای شهری خبرداد

به گزارش آرمانشهر به نقل از ایسنا جواد حمیدی اظهار کرد: کاشت درختان میوه از دیگر برنامه های شهرداری در راستای افزایش سرانه فضای سبز شهری است که هم مثمر هستند و هم با شرایط آب و هوایی بجنورد سازگاری دارند.

حمیدی افزود: درختانی همچون آلبالو، زردآلو، گردو گلابی و… در معابر شهری کاشت می‌شود تا علاوه ‌بر بهره‌مندی از میوه‌های درختان، تنوع دید و بصر شهری را نیز برای شهروندان و مسافران فراهم کند.

وی در ادامه اظهار کرد: این درختان میوه در فصل بهار با شکوفایی گل و در تابستان با پربار شدن میوه چشم‌انداز فوق‌العاده‌ای در زیبایی منظر شهر ایجاد می کنند.

شهردار خاطرنشان کرد: بزرگ‌ترین خاصیت کاشت درختان مثمر ایجاد جذبه بصری در شهر است و با این امر مشارکت شهروندان در نگهداری و استفاده از درختان سطح شهر نیز بیشتر می‌شود.

وی همچنین گفت: در راستای صرفه جویی مالی در شهرداری و مدیریت بیشتر هزینه‌های جاری در روزهای پایانی سال، باهمت پرسنل فضای سبز تمامی المان های شهری از مواد دوریختی و بازیافتی ساخته شده و برای استقبال از بهار ۱۴۰۱ در سطح شهر نصب می شود.

حمیدی  افزود: طرح های مختلفی از مواد بازیافتی به شکل‌های مختلف هنری با استفاده از توان و تجهیزات داخلی شهرداری در کارگاه  ساخت المان‌های نوروزی شهرداری در حال آماده سازی برای نصب در معابر و خیابان‌های شهر است.

شهردار بجنورد همچنین از آماده سازی ۴۰۰ هزار گلدان گل برای کاشت در معابری شهری خبرداد و گفت: به منظور آماده سازی و زیباسازی شهری در استقبال از نوروز، ۴۰۰هزار گلدان گل در فضای سبز این شهر کاشته می‌شود.

وی اظهار کرد: این تعداد گلدان در سطح ۶ هکتار از فضای نهالستان و گلخانه بجنورد تولید می شود.