“آبادانی شهر” دغدغه مشترک مدیریت شهری و مردم است
“آبادانی شهر” دغدغه مشترک مدیریت شهری و مردم است
سرپرست شهرداری شهرکرد گفت: عمران و آبادانی شهر یک دغدغه مشترک برای مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهرکرد است که تلاش می‌کنیم در راستای قانون مشکلات شهر را رفع کنیم.

به گزارش آرمانشهر عبدالصادق نجفی در مراسم معارفه سرپرست شهرداری با بیان آن که همه ما دغدغه مشترکی تحت عنوان عمران و آبادانی شهر داریم، اظهار داشت: به هر گروه و تفکری که تعلق داشته باشیم حداقل به دلیل آنکه در این شهر زندگی می‌کنیم نگرانی و دغدغه مشترکی برای این شهر داریم.

وی با بیان اینکه باید به این سمتی حرکت کنیم که با کمک و همراهی مردم شهر را از حالت فعلی آن خارج کنیم، افزود: همچنین کمک کنیم منابع و درآمد پایدار به شهرداری وارد شود که در همین راستا از همه فرهیختگان، نخبگان و هنرمندان و بخش خصوصی به عنوان سرمایه‌گذار دعوت می‌کنم که برای آبادی شهر به کمک مدیریت شهری بیایند چراکه قرار است با مشارکت آحاد مردم شهر را بسازیم.

سرپرست شهرداری شهرکرد بیان کرد: بدون شک در هر دوره که افراد برای ایفای نقش وارد عرصه‌های مختلف از جمله شورای شهر و مدیریت شهر می‌شوند، تلاش‌شان بر این است که به بهترین نحو ممکن ماموریت‌ها را انجام داده و شهری که در اختیار می‌گیرند را با یک ارزش افزوده تحویل آیندگان دهند.

نجفی تکریم مردم را یکی از اولویت‌های کارکنان شهرداری دانست و ادامه داد: دست تمام کسانی را که برای شهر تلاش کردند می‌بوسم و افرادی که برای توسعه، عمران و آبادانی شهر تلاش می‌کنند دستشان را می‌فشاریم.

وی گفت: در آستانه نوروز هستیم و باید همگان تلاش کنیم تا فضاسازی شهر، نظافت شهری، مبلمان شهری، المان‌ها، رنگ‌آمیزی‌ها و… به خوبی انجام شود.

سرپرست شهرداری شهرکرد تصریح کرد: امید است که به‌عنوان دیده‌بانی منصف و مومن مسائل شهر را دنبال کنیم.

ضرورت تعریف برنامه مدون برای اداره شهر; فرصت‌ها را از دست ندهیم

رئیس شورای اسلامی شهرکرد گفت: تعریف برنامه مدون برای اداره شهر ضروری است چراکه برای توسعه شهر نباید فرصت‌ها را از دست بدهیم.

محمدرضا بیاتی در مراسم معارفه سرپرست شهرداری شهرکرد با بیان اینکه براساس قانون به موضوع عدم سکونت ایشان در شهرکرد رسیدگی شد، اظهارداشت: با توجه به اینکه با گذشت حدود ۵ ماه از خدمت ایشان در شهرکرد، خانواده‌شان در شهر ساکن نشدند دیگر نمی‌توانستیم پاسخگوی مردم و مراجع قانونی باشیم.

رئیس شورای اسلامی شهرکرد با بیان اینکه کارکنان براساس تخصصشان در جای خود قرار گیرند، خاطرنشان کرد: شهر با مشکلاتی مواجه است و فردی که برای شهرداری کاندیدا می‌شود باید در راستای رفع مشکلات شهر برنامه داشته باشد و نباید فرصت‌ها را از دست بدهد.

بیاتی ادامه داد: جابجایی‌ها در شهرداری نیز باید براساس تخصص و رضایت فرد صورت پذیرد و کارکنان مورد احترام واقع شوند.

وی با اشاره ضرورت تعریف برنامه مدون برای اداره شهر گفت: مردم هم در شهر منتظر تغییر هستند بنابراین شهر باید به صورت علمی و تخصصی اداره شود و هر کدام از کارکنان وظایف خود را در راستای خدمت به مردم به درستی انجام دهد باید مورد تشویق قرار گیرد و نگاه مدیران به مجموعه باید نگاه قانون مدارانه باشد.

فرشاد چراغپور نایب رئیس شورای اسلامی شهرکرد در ادامه جلسه بیان کرد: تمام درآمدهای شهرداری از جیب مردم است بنابراین تکریم مردم و خدمت صادقانه در راستای رفاه حال آن‌ها ضروری است.

وی افزود: ما در شورای شهرکرد به عنوان خادمان و نوکران مردم از کارکنان شهرداری تقاضا داریم تمام تلاششان برای خدمت به مردم به کار گرفته و توسعه و عمران شهر را در اولویت قرار دهند.

چراغپور ادامه داد: کسی که بخواهد به مردم بی‌حرمتی کند، در بین ما جایی ندارد و تمام اعضای شورا با وحدت و همدلی و یک صدا و یک دل برای منافع شهر تلاش می‌کنند و در راستای خدمت به مردم لحظه‌ای درنگ نخواهیم کرد.